7 червня виповнилося 135 років від дня народження українського вченого Костя Широцького.
Кость Віталійович Широцький народився в с. Вільшанка Подільської губернії (нині Кіровоградська область). Частину свого життя провів у селі Білоусівці Тульчинського району, був ініціатором і безпосереднім учасником розпису Білоусівської церкви влітку
1914 року. Він організував групу київських художників, які в унікальному стилі розписали інтер`єр місцевого храму з використанням етнічних мотивів традиційного народного мистецтва. В селі він зібрав цінний матеріал для великого нарису «Подольские колядки и щедривки».
Суботнього дня 13 вересня 1919 року в будинку батька в с. Білоусівка на 33-році життя Кость Широцький помер.
Наукові інтереси Костя Віталійовича охоплюють дослідження регіональної історії, краєзнавства, історії декоративного й сакрального мистецтва, етнографії, фольклору, друкарства, гончарства, малярства, археології, церковної та світської архітектури, народних звичаїв та обрядів, художньої творчості Тараса Григоровича Шевченка. Також брав участь у громадсько-просвітницькій роботі, був членом багатьох організацій, товариств, партій, викладав у трьох університетах, публікував праці, розвідки, статті та рецензії практично у всіх найвідоміших часописах.
Наш земляк встиг залишити по собі достойну спадщину: це 237 праць (частина з яких і досі не надрукована), що були написані протягом всього лише 15 років наукової діяльності.
Вшановуючи пам'ять видатного земляка, Костя Широцького, працівниками культури Тульчинської ТГ було покладено квіти до меморіальної дошки в в м. Тульчині. В Туристично – інформаційному центрі КЗ «Публічна бібліотека Тульчинської міської ради Вінницької області» для читачів пропонується викладка літератури та підготовлено історичний екскурс «Кость Широцький – мистецтвознавець, фольклорист, краєзнавець Поділля».